21

Dünya Şampiyonası hakemleri için kurs

Dünya Şampiyonası hakemleri için kurs

1 - 17 Aralık tarihleri ​​arasında Almanya'da düzenlenecek olan hentbol kadınlar dünya şampiyonasında görev alacak 16 çift hakem için, hazırlık kursu düzenlendi. Bu turnuvada görev alacak Uluslararası hakem çiftimiz Kürşad Erdoğan ile İbrahim Özdeniz'in de katıldığı ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) ve Alman Hentbol Federasyonu'nun organize ettiği kurs, Frankfurt'ta Landessportbundes Hessen Spor Kulübü'nde gerçekleşti. Hakem kursunda Alman Dünya Şampiyonası antrenörlerinden Robert Schulze ve Tobias Tönnies de vardı.

Üç gün süren eğitime IHF Hakemler ve Kurallar Komitesi Başkanı Manfred Prause ve yardımcısı Ramon Gallego başkanlık etti. 

İlk gün grup çalışması ve düzenli testler yapılırken, basketbol federasyonu (FIBA) ​​hakemlerinin atletik antrenörü Alejandro Vaquera'nın yaptığı bir konferansla sonuçlandı. Hakemlere beslenmeleri de dahil olmak üzere bir çok konuda bilgi verildi. Cumartesi sabahı salonda bir mekik koşusu testi ardından Vaquera'nın başkanlığında diğer testler yapıldı. 

Teorik kontrol birimlerinin yanı sıra Almanya'nın önde gelen spor psikologlarından Christian Heiss, ikinci gün konferansa katıldı. Kursun son gününde pasif oyun ve hücum organizasyonu gibi konular görüşüldü.   

Prause, kursun olumlu olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Üç iyi gün yaşadık. Hakemlerin fiziksel durumunun iyi olduğunu gördük ve grup anlamında birlikte hareket etmeleri bizleri memnun etti. Dünya Kupası hakemleri için ikinci kez bir kurs düzenlendi. İlki 2017'de Fransa'daki Erkekler Dünya Kupası öncesi uygulandı. "Kurallar değişiyor ve hakemler Dünya Kupasına en iyi şekilde rehberlik edebilmek için belirli bir fiziksel seviyeye ihtiyaç duyuyorlar. Bu nedenle birlikte koordine edilmesi ve hazırlanması önemlidir."

Dünya Kupası görev alacak hakemler:
Julian Ismael Grillo Lopez / Sebastian Lenci (Arjantin), Hat Hessedal Hansen / Carina Christiansen (Danimarka), Ignacio Garcia / Andreu Marin (İspanya), Charlotte Bonaventura / Julie Bonaventura (Fransa), Peter Horvath / Balazs Marton (Macaristan), Koyoshi Hizaki / Tomokazu Ikebuchi (Japonya), Ivan Pavicevic / Milos Raznatovic (Karadağ), Kjersti Arntsen / Guro ROEN (Norveç), Bojan Lah / David Sok (Slovenya) Viktoriia Alpaidze / Tatiana Berezkina (Rusya), Vanja Antic / Jelena Jakoljevic (Sırbistan ), Mirza Kurtagic / Mattias Wetterwik (İsveç), Samir Krichen / Samir Makhlouf (Tunus), Kürşad Erdoğan / Ibrahim Özdeniz (Türkiye), Seok Lee / Bon-Ok Koo (Kore), Robert Schulze / Tobias Tönnies (Almanya)

Posted in: THF Haberleri, Mhk Haberleri, Thf Haber ve Duyuruları Anasayfa, Mhk Haberleri, Thf Haberleri | Tags: | Comments (0) | View Count: (826)

Post a Comment

Sponsorlarımız