16

Eyuboğlu: Hedefimiz daha da yukarıları

Eyuboğlu: Hedefimiz daha da yukarıları
Eyuboğlu: Hedefimiz daha da yukarıları

17. Akdeniz Oyunları'nda erkekler hentbolda bronz madalya kazanan Türk Milli Takımı, oyunlar tarihindeki ilk madalyasını aldı.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları'nda hem erkeklerde hem de kadınlarda madalya hedefiyle yola çıktıklarını hatırlattı.

Kadınlarda bunu başaramadıklarını, erkeklerle ise bronz madalya kazandıklarını anlatan Eyuboğlu, "Bronz madalya almak bizim için mutluluk verici. Çünkü Akdeniz Oyunları tarihinde erkeklerde hiç madalyamız yoktu. İlk defa bu çocuklar kazandı, hepsini tebrik ediyorum. Hedefimiz bundan sonra daha yukarıları" diye konuştu.

Milli Takım Teknik Direktörü Adnan Öztürk ise müsabakalarda çok iyi mücadele ettiklerini ancak finali ve altın madalyayı kaçırdıklarını söyledi.

İtalya'yı yenerek bronz madalya kazandıklarını bildiren Öztürk, şunları kaydetti:

"İlk defa erkek takımı olarak böyle büyük bir organizasyonda madalya kazanmak bizi çok mutlu etti. Bundan sonra daha büyük başarılara yelken açmayı düşünüyoruz. İyi bir takımımız var, iyi de mücadele ettik kısmet bronzmuş. Erkeklerde ilk Akdeniz Oyunları madalyamızı kazandık. Biz buraya gelirken tamamen finali odaklanmıştık. Dün çok şanssız bir maç oynadık. Ama yinede çok mutluyuz, madalya almak çok güzel. Bu ortamı yaşamak çok güzel. Emeği geçenlere başta oyuncularım olmak üzere herkese teşekkür ediyorum."
 

Takım kaptanı Ramazan Döne de dün yaptıkları yarı final maçında iyi performans gösterdiklerini ancak finali kaçırdıklarını hatırlatarak, "Ama elde ettiğimiz bu başarı da güzel. Akdeniz Oyunları'nda üçüncü olduk. Türk hentbol tarihinde erkeklerde çok büyük bir başarı elde ettik. Camiamıza hayırlı olsun. Buraya gelerek bize destek veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Posted in: Akdeniz Oyunları Erkek | Tags: | Comments (0) | View Count: (2230)

Post a Comment

Sponsorlarımız